Васильківський фаховий коледж Національного авіаційного університету є відокремленим державним структурним підрозділом Національного авіаційного університету, який був створений згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2006 року №554-р. Васильківський навчальний заклад має багаторічну історію по підготовці фахівців середньої ланки. Він був створений у довоєнні часи відповідно до вимог Директиви начальника Генерального штабу Червоної Армії від 21.11.1940 р. і мав назву Васильківська авіаційна школа механіків. Випускники Васильківської авіашколи приймали активну участь на фронтах Великої Вітчизняної війни, забезпечуючи якісну експлуатацію та ремонт авіаційної техніки. У 1951 році Васильківська авіашкола була перетворена у Васильківське військове авіаційно-технічне училище , яке займало провідне місце в СРСР з підготовки військових фахівців для стройових частин ВПС за спеціальністю «Літаки та двигуни». В результаті реформування військової освіти в Україні Васильківське військове авіаційно-технічне училище пройшло декілька перетворень, а саме: починаючи з 1993 року ввійшло до складу Київського інституту ВПС, як 7 факультет по підготовці молодших спеціалістів з розширеним переліком спеціальностей:

– авіаційне обладнання, літак та двигун, авіаційне озброєння, радіоелектронне обладнання, паливно-мастильні матеріали, авіаційно-технічне майно;

– у 2000 році був створений окремий навчальний заклад – Васильківський коледж ВПС;

– у 2006 році замість Васильківського коледжу ВПС почалося створення цивільного вищого навчального закладу – Васильківського коледжу Національного авіаційного університету і у вересні 2007 року був здійснений 1 набір. За час існування в стінах Васильківського навчального закладу підготовлено понад 52 тисячі авіаційних спеціалістів, серед яких є академіки і професори, доктори і кандидати наук, вищі офіцери Збройних Сил, керівники та викладачі вищих навчальних закладів. Одним із випускників є льотчик-космонавт СРСР Дьомін Л.С. Навчальний заклад має досвід підготовки іноземних спеціалістів.

Зараз Васильківський фаховий коледж НАУ готує кваліфикованних спеціалістів по 7-ми спеціальностям – 6 технічних і одна гуманітарна. ВФК НАУ це сучасний і престижний навчальний заклад, де працюють кваліфіковані педагоги.