ЖИТТЯ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ
Інженерія програмного забезпечення
ЖИТТЯ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ
Інженерія програмного забезпечення
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ НА ШЛЯХУ ДО ОСВІТИ: СТУДЕНТИ ДОСЛІДЖУЮТЬ ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЙ НА НАВЧАННЯ.
Кабінет Міністрів України у 2021 р. затвердив план заходів з реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки, відповідно до якого передбачено впровадження технологій штучного інтелекту в різних сферах, у тому числі в галузі освіти та науки для забезпечення довгострокової конкурентоспроможності України на міжнародному ринку.
Чи готові ми до наступу штучного інтелекту? Як не втрапити до пастки недооцінювання швидкості його застосування, масштабів та можливих викликів? Чи зможуть потужно-божевільні технології опанувати геть усі людські навички і чим це загрожує, а, може, – навпаки?
Як застосовувати ШІ у навчанні і чи можна підготувати студентів до майбутнього, якщо теперішнє стрімко змінюється? Відповіді на ці питання давала ГОЛОВА ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ КОЛЕДЖУ “ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ” Ліана РОМАНОВСЬКА.
Студенти у всьому світі дедалі більш зацікавлені в тому, як штучний інтелект може змінити навчальний процес.
Саме з метою навчання студентів критично мислити, перевіряти та аналізувати отриману інформацію проведено цей інформаційний захід. А це в свою чергу включає розуміння обмежень ChatGPT і здатність розрізняти реальні факти і можливі галюцинації, які може генерувати інструмент.
В результаті дослідження було виявлено, що з початку пандемія, а потім російська агресія посилили інтерес до отримання освіти за допомогою цифрових сервісів, серед основних тенденцій розвитку яких є застосування технологій ШІ для персоналізації навчання як однієї зі значних пріоритетних якостей, що забезпечує індивідуальну траєкторію серед навчання та творчості студентів, їх соціальне і професійне самовизначення, реалізацію особистих життєвих задумів. Дослідження в галузі персоналізації навчання спрямовані на управління навчальним матеріалом та процесом, адаптованим під конкретного студента.
Дослідники, студенти 631 АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ Назар КОРОТУН, Ігор ТВЕРДОХЛІБ та Максим КОНОПЕЛЬКО звернули увагу на виклики, пов’язані з порушеннями конфіденційності, а це є одним із основних ризиків; студенти та викладачі можуть негативно ставитися до систем ШІ. Тому необхідно вжити заходів для забезпечення безпеки даних, використовуючи переваги технології.
Іншою важливою проблемою є доступність інструментів і платформ на основі ШІ. Щоб зробити технології інклюзивними, ми повинні надати рівні можливості незалежно від соціально-економічного статусу чи місця розташування. Проте існує занепокоєння щодо того, що штучний інтелект закріпить існуючі упередження та дискримінацію в освіті.
Викладачі повинні переконатися, що вони впроваджують програми ШІ, враховуючи потенційні переваги та ризики, не враховуючи етичних питань. Вони повинні сприяти інформованій згоді, оскільки вона є фундаментальною при використанні певних типів технологій персоналізованого навчання, які передбачають збір особистих даних від учнів. Найкращий спосіб вирішити ці етичні дилеми — дотримуватись принципів прозорості в навчальних закладах.
Штучний інтелект має потенціал, щоб ефективно подолати різні перешкоди в освіті, наприклад інноваційні практики викладання.
Навчальний відділ коледжу.
В КОЛЕДЖІ ВІДБУЛОСЬ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ.
19 ГРУДНЯ у ВСП “Васильківський фаховий коледж НАУ” під керівництвом начальника коледжу Олександра ПОСТНІКОВА відбулося останнє у 2023 році засідання педагогічної ради, на якому було розглянуто актуальні питання щодо освітньої діяльності колективу коледжу.
Відповідно до порядку денного секретар педагогічної ради Олена КОВАЛЕНКО проінформувала про стан виконання рішень попередніх педагогічних рад.
Завідувачі відділень Ірина ВОЛОХОВИЧ і Алла ГОНЧАРУК доповіли про результати зимової сесії за перший семестр 2023-2024 начального року та результати моніторингу якості ведення навчальної документації, запропонувавши заходи по удосконаленню організаційної роботи, виконання яких сприятиме покращенню якості освітнього процесу.
На засіданні педагогічної ради було розглянуто:
окремих студентів академічних груп за незадовільний стан здачі підсумкової сесії за осінньо-зимовий період навчання;
клопотання від викладачів про визнання результатів підвищення кваліфікації в грудні 2023 року, які надала методист коледжу Алла ВИХРИСТЮК;
проекти положень, які регламентують діяльність начальної установи, які презентував завідувач методичного кабінету Анатолій СОВГИРА.
Підсумовуючи засідання педагогічної ради, начальник коледжу Олександр ПОСТНІКОВ акцентував увагу на якісному плануванні та перездачі незадовільних оцінок студентами коледжу у визначений термін та організації профорієнтаційної роботи, на необхідності активізувати роботу викладачів щодо проведення роз’яснювальної роботи з учнями гімназій та ліцеїв нашої та сусідніх громад з метою збільшення кількості вступників до Васильківського фахового коледжу НАУ.
Атмосфера роботи педагогічної ради була робочою. Заслухавши та обговоривши питання порядку денного, педагогічна рада підбила підсумки першого семестру 2023-2024 навчального року та прийняла відповідні рішення, які будуть визначати головний вектор роботи та розвитку коледжу.
секретар педагогічної ради Олена КОВАЛЕНКО
ПРОГРАМІСТ – ЕЛІТНА ПРОФЕСІЯ.
29 ЛИСТОПАДА 2023 РОКУ під керівництвом викладача ЦК “Інженерія програмного забезпечення” Владиславом ОБРЕМСЬКИМ із здобувачами освіти 631 академічної групи проведено заняття на тему “Інсталяція компонентів системного блоку на материнську плату”. Метою заняття було ознайомлення з процесом інсталяції компонентів системного блоку на материнську плату та закріпити знання з розглянутих тем стосовно компонентів системного блоку. Активну участь на занятті прийняли студенти: Назар КОРОТУН – відмінник навчання, Дмитро МАЛЮКІН, Максим КОНОПЕЛЬКО.
Голова ЦК “Інженерія програмного забезпечення” Ліана Романовська
ВЗАЄМОДІЯ РИНКУ ПРАЦІ Й ОСВІТИ: ЗУСТРІЧ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ
04 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ відбулася зустріч викладацького складу Циклової комісії “Інженерія програмного забезпечення” та гарантів освітньо-професійних програм (ОПП) під керівництвом голови Циклової комісії Ліани РОМАНОВСЬКОЇ зі стейкхолдерами освітніх програм. Зокрема в зустрічі та обговоренні взяли участь: Конопляник Павло Олександрович, IT-директор ТОВ “BGS Solutions” та інші стейкхолдери.
Під час зустрічі було презентовано основні складові ОПП, озвучено мету, предметну область, фокус та особливості, а також можливості щодо працевлаштування майбутніх випускників, подальшого навчання та професійної діяльності.
Присутні стейкхолдери взяли активну участь в обговоренні та висловили свої думки щодо перспектив удосконалення та покращення ОПП, а також наголосили на важливості співпраці ІТ-освіти й ІТ-індустрії.
Загалом відбувся конструктивний обмін думками щодо вдосконалення ОПП та посилення співпраці викладачів з IT-компаніями. Учасники зустрічі сформували нариси перспективного плану подальшого розвитку співпраці Циклової комісії “Інженерії програмного забезпечення” зі стейкхолдерами в таких напрямах:
Пріоритети навчального року;
Можливості стажування з метою набуття практичного досвіду в ІТ-індустрії;
спільні дослідницькі проекти для об’єднання зусиль щодо розробки інноваційних рішень;
лекції від представників ІТ-індустрії на актуальні теми та тренди ІТ-сфери;
підтримка студентських конференцій;
супровід і гарантування процесу акредитації освітніх програм та підтримка спеціальності 121 “Інженерія програмного забезпечення”.
Крім того, розглянуті питання щодо працевлаштування майбутнім ІТ-фахівців, особливості складання резюме та проходження співбесіди у провідних ІТ компаніях.
За результатами проведеної досягнута домовленість продовжити зустрічі у форматі воркшопів та практичних семінарів із застосуванням прикладного програмного забезпечення.
Адміністрація коледжу висловлює слова вдячності пану Павлу Коноплянику та іншим учасникам ринку праці за приділену увагу до викладачів та студентів.
Голова Циклової комісії “Інженерія програмного забезпечення”
Ліана РОМАНОВСЬКА
ДАВАЙ ВЧИТИСЯ РАЗОМ !
12 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ під керівництвом голови Циклової комісії коледжу “Інженерія програмного забезпечення” Ліани РОМАНОВСЬКОЇ зі студентами 631 академічної групи відбувся захоплений БАТЛ на швидкість розв’язання завдань з програмування відповідно начального плану. БАТЛ включав завдання на програмування із елементами логіки та математики. Крім того, учасники повинні керуватися часовими лімітами виконання завдань та обмеженнями об’єму пам’яті. Перевірка завдань здійснювалась на одному сервері, тож людський фактор недопустимий, а результати опрацьовуються одразу.
За результатами наші майстри відзначилися швидкістю та кмітливістю у вирішенні визначених завдань.
Серед кращих:
КОРОТУН НАЗАРІЙ; КОНОПЕЛЬКО МАКСИМ та ПУХЛЯК ВЛАДИСЛАВ.
Треба відмітити, що колектив Циклової комісії постійно знаходиться в пошуку та впровадженні сучасних новітніх форм та методів навчання студентів.
Голова Циклової комісії “Інженерія програмного забезпечення”
Ліана РОМАНОВСЬКА
ПІЗНАЄМО ІСТОРІЮ РІДНОГО КРАЮ: ЕКСКУРСІЯ СТУДЕНТІВ КОЛЕДЖУ У ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ.
Історія – це пам’ять людського суспільства, його свідомість і совість, засіб самоочищення та самовдосконалення, виховання прийдешніх поколінь.
Для розширення знань та пізнання історії рідного краю, виховання почуття гордості та гідності за свою країну існує багато джерел інформації.
Одним із найцікавіших засобів знайомства з минулим є відвідування краєзнавчого музею. Тож, 06 ЖОВТНЯ СТУДЕНТИ 611 ГРУПИ I КУРСУ Васильківського фахового коледжу НАУ, разом з куратором Тетяною МАКОШИНОЮ, пізнавали історичні шляхи міста, в якому вони навчаються та живуть, у краєзнавчому музеї міста ВАСИЛЬКІВ.
Приємні враження тут починаються ще з рецепції, де нас привітно зустрічає керівник музею Раїса ЛІПЧАНСЬКА. Саме з нею ми поринаємо у таємничий світ предків та чарівну подорож в історичними подіями, що відбувалися в сиву давнину і дотепер.
Фонди музею налічують 1200 експонатів. Представлені стародавні знаряддя праці, зброя, прикраси та інший археологічний матеріал кам’яного віку, Трипільської культури, скіфських часів та Давньої Русі, зібраний зокрема при розкопках поблизу Василівського дитинця в ході археологічної експедиції 1985 року.
В етнографічній експозиції представлені знаряддя праці, посуд та одяг, якими користувалися васильківці в минулому.
Також є відділи колективізації 1920-1930-х років, культурного розвитку Васильківщини, Другої Світової війни, російсько-української війни, декоративно-ужиткового мистецтва.
Екскурсія мала патріотично-виховний характер, була наповнена відчуттям любові до рідного краю. Студенти після відвідання виставки отримали яскраві враження. Вони були приємно здивовані та збагачені духовно, відвідавши музей міста Васильків.
Приходьте у краєзнавчий музей, і дізнаєтеся багато цікавого про нашу ВАСИЛЬКІЩИНУ!
Голова Циклової комісії “Інженерія програмного забезпечення”
Ліана РОМАНОВСЬКА
ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ ОПП “ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ”.
З метою удосконалення освітньо-професійної програми “ ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ” підготовки здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 121 , 25 травня на цикловій комісії відбулася зустріч викладацького складу, здобувачів освіти та стейхолдерів з метою оновлення та супроводу освітньої програми.
З вітальним словом до учасників звернулась Голова Циклової комісії Ліана Романовська, яка проінформувала про основні зміни у представленому до обговорення проекті освітньо-професійної програми “ ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ”, акцентувала на важливості відкритого, критичного, об’єктивного діалогу між учасниками зустрічі.
Гарант освітньо-професійної програми під час презентації проекту освітньої програми зупинилась на основних її складових (загальна інформація, мета, особливості, програмні компетентності та результати навчання, ресурсне забезпечення реалізації програми тощо), відмітила відповідність зроблених уточнень та внесених змін до проекту освітньої програми Стандарту вищої освіти України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 10.07.2019 р. № 959, а також Положенням, що регламентують підготовку здобувачів фахової передвищої освіти. Особливу увагу було приділено освітнім компонентам та обґрунтуванню змістовного наповнення навчального плану.
Під час обговорення питань стосовно змісту підготовки фахівців за спеціальністю 121 “ ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ”, багато ґрунтованих думок та слушних рекомендацій у тому числі і від стейкхолдерів і від студентів,учасників зустрічі, які будуть обов’язково враховані задля покращення якості підготовки фахового молодшого бакалавра за вказаною ОПП.
Голова Циклової комісії Ліана Романовська, щиро подякували учасникам зустрічі за приділену увагу, відгуки, конструктивні рекомендації та пропозиції щодо змісту освітньої програми та запросили до подальшої співпраці.
Голова Циклової комісії “ ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ” Ліана Романовська.1