нОВИНИ
новини соціально-психологічної роботи
ТРЕНІНГ ДЛЯ СТУДЕНТІВ “МОСТИ ДО ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ. ФІЛОСОФІЯ ПЕРЕМОЖЦІВ”
“ВСЕ, ЩО НЕ СФОРМОВАНО НАМИ ЯК
ЦІЛЬ, Є ПУСТА ТРАТА ЧАСУ”
Хотіти і робити, мріяти і досягти – далеко не одне і те ж. Вміти керувати своїми бажаннями і цілями, ефективно втілювати в життя – важливий навик для реалізації свого потенціалу та досягнення успіху в житті.
ТРЕНІНГ ДЛЯ СТУДЕНТІВ 15-17 РОКІВ “МОСТИ ДО ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ. ФІЛОСОФІЯ ПЕРЕМОЖЦІВ”, це тренінг про те, як досягти мети і не схибити!
Щоб не “обламатися”, не розчаруватися, не засумніватися в собі і своїх можливостях, важливо розуміти, що і як робити. У кожного з нас величезний потенціал, безліч можливостей.
Але коли нам 15, 17 років, одні кажуть: “Ми готові з’їсти слона!” – “Слона, цілого слона?” – сумніваються інші.
Та навіть “слон” – це реально! За один присід, цілого – забагато, можна луснути, а по шматочках – можливо і з задоволенням.
Існують правила і закони ціледосягнення. Які необхідно знати, щоб грамотно організувати себе, спланувати свої дії, самомотивуватись і контролювати свою ефективність, не втрачаючи часу і сил на безцільне поневіряння.
Важливо БУТИ СОБОЮ, ВІРИТИ В СЕБЕ і свою мрію, СТАВИТИ ЦІЛІ І ДОСЯГАТИ ЇХ, ЙТИ СВОЄЮ ДОРОГОЮ, проживати своє життя і ПО-СПРАВЖНЬОМУ ОТРИМУВАТИ ЗАДОВОЛЕННЯ.
11 КВІТНЯ 2024 РОКУ студенти 521 АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ стали учасниками тренінгу за темою “МОСТИ ДО ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ. ФІЛОСОФІЯ ПЕРЕМОЖЦІВ”, організованого та проведеного психологом Васильківського молодіжного центру “ТВІЙ ПРОСТІР” Марією ТАРАСОВОЮ, фахівцями відділу виховної та соціально-психологічної роботи Інною КОМАРНИЦЬКОЮ та Іриною ШАПОВАЛ.
МЕТА: Навчити студентів коледжу дозволити собі мрії і визначити мету, вибудувати пріоритети через певні мости.
• Розробити практичний план досягнення намічених цілей шляхом визначення індивідуальних стратегій використання ресурсів на прикладі “Мостів”.
• Озброїтись вірою в себе і свій успіх.
• Дізнатися психологічні механізми розвитку мотивації досягнення і самоконтролю та практичні вправи з визначення та оцінки наявних ресурсів для досягнення конкретних цілей.
На тренінгу студенти під керівництвом професіоналів психологів:
• Пізнавали себе, свої мрії, цілі, таланти, свою унікальність і призначення в житті.
• Мріяли, планували, визначали мету, вчилися її досягати.
• Шукали і знаходили в собі ресурси і потенціал для досягнення всіх поставлених цілей.
• Визначали завдання і цілі на найближчий рік, п’ять і десять років.
• Розробляли покроковий план досягнення реальних цілей.
• Робили перші кроки до здійснення своєї мрії.
Особливу увагу було приділено питанням “Людина у соціумі” та “Планування і цілі. Їх вплив на майбутнє”. Студенти мали змогу проаналізувати власне життя та цілі з урахуванням нових навичок планування особистого простору, відокремити найважливіші цілі, задачі і побачити своє можливе майбутнє.
НАШИМ СТУДЕНТАМ-УЧАСНИКАМ ТРЕНІНГ ДОПОМІГ:
• СТАТИ більш впевненими в собі, знайти своє покликання і мету в житті.
• ВИЗНАЧИТИСЯ з мріями, бажаннями, розставити пріоритети.
• Реально УЯВИТИ І ПОЗНАЧИТИ для себе шляхи досягнення поставлених цілей.
• ОЗБРОЇТИСЯ позитивною мотивацією і волею на шляху до успіху.
• ЗРОБИТИ найскладніші – перші кроки до досягнення поставленої мети.
БАЖАЄМО СТУДЕНТАМ завжди досягати своїх цілей і ЙТИ ДО СВОЄЇ МЕТИ не зважаючи на перешкоди, вміючи мотивувати себе!
Відділ виховної та соціально-психологічної роботи.
Для успіху в житті вміння спілкуватися з
людьми набагато важливіше за наявність
таланту
Джон Леббок, британський енциклопедист,
політик
20 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ на базі Васильківського молодіжного центру “ТВІЙ ПРОСТІР” провідними фахівцями роботи з молоддю в області психології та філософії Марією ТАРАСОВОЮ, Інною КОМАРНИЦЬКОЮ та Іриною ШАПОВАЛ з метою навчання студентів коледжу навичкам прийняття обґрунтованих та виважених рішень, що сприятимуть їхньому особистому та професійному розвитку було проведено тренінг у рамках проекту “Вчимося жити разом” (наказ Міністерства освіти і науки України “Про затвердження плану заходів з реалізації спільного проекту “Вчимося жити разом” від 11.01.2016 р) за темою: “ВЧИМОСЯ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ” – зі студентами 531 АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ направлений навчити дітей аналізувати проблеми і приймати зважені рішення;
Цей тренінг перш за все спрямований на активне включення учасників у процес вивчення та практичне застосування отриманих знань. Він створює сприятливі умови для розвитку навичок прийняття рішень, які будуть корисними як у навчанні, так і в особистому житті студентів.
Завдання, які при цьому вирішувались:
- 1.Ознайомлення з основними концепціями прийняття рішень.
- 2.Практичні вправи на розвиток навичок аналізу та оцінки ситуацій.
- 3.Групові дискусії та обговорення прикладних ситуацій для застосування набутих знань.
В ході виконання визначених завдань тренінгу, фахівцями були проведені ВПРАВИ:
- 1. Карта альтернатив: Студенти отримують ситуацію та повинні розробити список можливих рішень.
- 2. SWOT-аналіз: Групи аналізують сильні та слабкі сторони різних варіантів рішень, а також можливості та загрози.
- 3. Рольові ігри: Створення ситуацій, де учасники повинні приймати рішення на основі обставин та обговорювати їх.
В результаті заняття УЧАСНИКИ ТРЕНІНГУ МАЛИ МОЖЛИВІСТЬ:
- 1. Збільшити власну обізнаність з процесом прийняття рішень.
- 2. Розвинути навички аналізу та критичного мислення.
- 3. Отримати здатність розпізнавати та враховувати наслідки рішень.
- 4. Отримати впевненість у власних здібностях приймати обґрунтовані рішення.
Ми приєднуємося до думки О. М. Шевчук доцента кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, яка визначає тренінг як форму соціально-педагогічної діяльності, спрямовану на набуття життєвої компетентності шляхом збагачення як знаннями, так і життєво-практичним та емоційно-особистісним досвідом завдяки використанню інтерактивних засобів навчання.
Відділ виховної та соціально-психологічної роботи.
У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь
століття,
Тебе своїм сучасником звемо.
В. Симоненко
“НЕВІДКРИТА ЗОРЯ КОБЗАРЯ”.
ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ У КОЛЕДЖІ.
Березень – особливий місяць для українців, адже саме 9-го числа наш народ відзначає іменини Великого Тараса Григоровича Шевченка, титана, пророка. У геніїв немає дати смерті, їхні думки та справи вічні.
Саме тому сьогодні, у ці буремні для України дні, коли Україна бореться з нечестивим злом- московією ми як ніколи розуміємо значення пророчих слів Тараса Григоровича Шевченка, і ми єднаємося його Безсмертним Словом, ідентифікуємо себе українцями за формою та змістом. Тому вже із 25 лютого по 7-те березня з ініціативи викладачів-філологів ВСП “Васильківський фаховий коледж НАУ” відбулися Шевченківські дні, зокрема, було організовано флешмоб до 210-ї річниці з дня народження Кобзаря: “Я З ШЕВЧЕНКОМ – УКРАЇНЕЦЬ /УКРАЇНКА ЗА ФОРМОЮ І ЗМІСТОМ”. Головними УМОВАМИ ФЛЕШМОБУ було те, щоб кожен знову відчув себе українцем, одягнув вишиванку, яка є символічним оберегом, та згадав зміст – священні істини Шевченка – царя свободи, який своїм життям показав, що вільні люди не можуть бути сковані кайданами та поневолені ворогами.
Ця акція показала єдність поколінь та думок, адже як керівництво навчального закладу, викладачі різних дисциплін, так і значна кількість студентів взяли участь у флешмобі, крім того, ідею підтримали батьки наших коледжан.
Єднатися легко, коли є ті, котрі об’єднують!
Саме такими людьми є керівництво коледжу, зокрема, начальник коледжу Олександр ПОСТНІКОВ, який завжди підтримує ініціативи та сприяє розвитку молодого покоління .
Дякуємо викладачам та студентам за проведення цікавих та різноманітних заходів до вшанування Дня народження Тараса Шевченка та за популяризацію і розвиток української культури.
ЩИРО ДЯКУЄМО УСІМ, ХТО ДОЛУЧИВСЯ ДО ФЛЕШМОБУ!
Тож шануймо слово Кобзаря, єднаймося, відкриваймо Шевченкову зорю знову і знову, навчаймося, бережімо своє і неодмінно переможемо!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи.
РЯТУЮТЬ НЕ АПТЕЧКИ, РЯТУЮТЬ ЗНАННЯ.
29 ЛЮТОГО 2024 РОКУ у ВСП “Васильківський фаховий коледж НАУ” в межах дисципліни “ЗАХИСТ УКРАЇНИ” під гаслом “БУТИ КОРИСНИМ!” пройшло практичне заняття для студентів 1 курсу “Інженерія програмного забезпечення” 611 академічної групи з тактичної медицини.
Воно відбулося завдяки випускникам нашого коледжу 2023 року Миколі ОЛІЙНИКУ та Богдану КОНСТАНТИНУ, які проходять військову службу в Національній гвардії України, пройшли відповідний курс медичної підготовки у визначених навчальних центрах, керуючись рекомендаціями найавторитетнішого у світі джерела інформації у сфері тактичної медицини Комітету TCCC (Tactical Combat Casualty Care), створеного при Міністерстві оборони США, надання допомоги пораненим за алгоритмом MARCH.
У процесі заняття студенти мали можливість не лише детально ознайомитися зі складом індивідуальних загальновійськових тактичних аптечок, а й засвоїти особливості конструкції різновидів кровоспинних турнікетів і джгутів. При цьому детально було розглянуті критерії оцінки їх якості, переваги та недоліки різних видів кровоспинних засобів, а також загальні правила, за якими можна запобігти використанню неякісних турнікетів і джгутів.
Під час майстер-класу з тампонування ран інструктори на макеті детально продемонстрували алгоритм дій для ефективної зупинки кровотечі.
Особливо цікавим було відпрацювання практичних навичок з накладання турнікетів на верхню та нижню кінцівки.
Треба відмітити – це перше заняття. Протягом наступних двох тижнів відбудуться аналогічні заняття і в інших академічних групах.
ВАСИЛЬКІВЦІ – НЕЙМОВІРНІ! РАЗОМ – ПЕРЕМОЖЕМО!
ДЯКУЄМО ІНСТРУКТОРАМ ЗА ЦІКАВІ ЗАНЯТТЯ!
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи.
У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь
століття,
Тебе своїм сучасником звемо.
В. Симоненко
“НЕВІДКРИТА ЗОРЯ КОБЗАРЯ”.
ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ У КОЛЕДЖІ.
Березень – особливий місяць для українців, адже саме 9-го числа наш народ відзначає іменини Великого Тараса Григоровича Шевченка, титана, пророка. У геніїв немає дати смерті, їхні думки та справи вічні.
Саме тому сьогодні, у ці буремні для України дні, коли Україна бореться з нечестивим злом- московією ми як ніколи розуміємо значення пророчих слів Тараса Григоровича Шевченка, і ми єднаємося його Безсмертним Словом, ідентифікуємо себе українцями за формою та змістом. Тому вже із 25 лютого по 7-те березня з ініціативи викладачів-філологів ВСП “Васильківський фаховий коледж НАУ” відбулися Шевченківські дні, зокрема, було організовано флешмоб до 210-ї річниці з дня народження Кобзаря: “Я З ШЕВЧЕНКОМ – УКРАЇНЕЦЬ /УКРАЇНКА ЗА ФОРМОЮ І ЗМІСТОМ”. Головними УМОВАМИ ФЛЕШМОБУ було те, щоб кожен знову відчув себе українцем, одягнув вишиванку, яка є символічним оберегом, та згадав зміст – священні істини Шевченка – царя свободи, який своїм життям показав, що вільні люди не можуть бути сковані кайданами та поневолені ворогами.
Ця акція показала єдність поколінь та думок, адже як керівництво навчального закладу, викладачі різних дисциплін, так і значна кількість студентів взяли участь у флешмобі, крім того, ідею підтримали батьки наших коледжан.
Єднатися легко, коли є ті, котрі об’єднують!
Саме такими людьми є керівництво коледжу, зокрема, начальник коледжу Олександр ПОСТНІКОВ, який завжди підтримує ініціативи та сприяє розвитку молодого покоління .
Дякуємо викладачам та студентам за проведення цікавих та різноманітних заходів до вшанування Дня народження Тараса Шевченка та за популяризацію і розвиток української культури.
ЩИРО ДЯКУЄМО УСІМ, ХТО ДОЛУЧИВСЯ ДО ФЛЕШМОБУ!
Тож шануймо слово Кобзаря, єднаймося, відкриваймо Шевченкову зорю знову і знову, навчаймося, бережімо своє і неодмінно переможемо!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи.
Тренінгове заняття “ЯК ПІДВИЩИТИ САМООЦІНКУ”
УСПІХ В ЖИТТІ БАГАТО В ЧОМУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД САМООЦІНКИ.
Те, як людина ставиться до себе, яку оцінку дає і яке місце відводить собі в суспільстві, впливає на цілі в житті і на результати, яких людина досягає.
Самооцінка формується з перших днів життя, але часом ми не помічаємо, як певні життєві ситуації змінюють її в гіршу сторону.
28 ЛЮТОГО 2024 РОКУ відбулось чергове спільне засідання соціально-психологічного дискусійного клубу “ДІВОЧІ ПОСИДЕНЬКИ” та КОЛЕДЖУ на базі Васильківського молодіжного центру “Твій простір” за участі студенток 521 академічної групи, психологів Марії ТАРАСОВОЇ та Інни КОМАРНИЦЬКОЇ, методиста відділу соціально-психологічної та гуманітарної роботи коледжу Ірини ШАПОВАЛ.
Головна мета, яку визначили для себе психологи полягала в ознайомленні студентів коледжу з поняттям “психологічна рівновага” та способами формування здорової самооцінки.
Крім того за мету заняття було визначено: розвиток вмінь працювати в команді, підвищення рівня групової згуртованості.
При цьому ВИРІШУВАЛИСЬ НАСТУПНІ ЗАВДАННЯ:
- збільшення рівня групової згуртованості;
- збільшення цінності та значимості групи для окремих її членів;
- пізнання один одного та самопізнання, виявлення сильних сторін особистості;
- розвиток вмінь давати і приймати зворотній зв’язок в різних його формах;
- підвищення рівня довіри між різними членами групи;
- активізація творчого мислення;
- розвиток внутрішніх ресурсів у кожного учасника, визначення вектору розвитку у кожного з підлітків;
НА ТРЕНІНГУ КОЖЕН МАВ МОЖЛИВІСТЬ:
- обговорити, що таке самооцінка, якою вона буває;
- провести дослідження власної самооцінки самостійно та в групі;
- пройти тест на самооцінку;
- знайти внутрішні ресурси для її підвищення або стабілізації;
- підготувати грунт для адекватної оцінки себе та навколишнього світу.
За результатами тренінгу наші студенти отримали знання та впевнено:
- називають ознаки психологічної рівноваги, види самооцінки;
- оцінюють рівень своєї психологічної рівноваги та самооцінки;
- пояснюють, як низька самооцінка впливає на поведінку підлітків;
- аналізують вплив критики на самооцінку;
- демонструють уміння адекватно ставитися до критики сторонніх людей.
Учасники тренінгу отримали задоволення від спілкування та нові корисні навички підвищення самооцінки, а отже можливості жити більш щасливим і повноцінним життям.
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи коледжу
МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ – “ДІВОЧІ ПОСИДЕНЬКИ”!
16 ЛЮТОГО 2024 РОКУ відділом СПГР започатковано новий формат соціально-психологічного дискусійного клубу “ДІВОЧІ ПОСИДЕНЬКИ”. Захід відбувся на дуже гостинній та затишній базі Васильківського молодіжного центру “Твій простір”. На цей раз в його роботі брали участь дівчата 521 академічної групи разом з куратором Іриною ШАПОВАЛ та практичним психологом Інною КОМАРНИЦЬКОЮ.
Мета роботи даного клубу:
створення атмосфери довіри та підтримки для студенток,
отримання нових знань та навичок,
підвищення самооцінки та впевненості в собі,
розвиток навичок спілкування та співпраці,
глибоке розуміння себе та своїх ресурсів,
розкриття творчого потенціалу та самовираження.
Були запрошені кваліфіковані фахівці – психолог молодіжного центру Марія ТАРАСОВА та начальник управління Васильківського міськрайонного центру зайнятості Олена МИКОЛАЙЧУК.
Перша частина заходу була присвячена роботі з метафоричними картками “Квіти”, викликала жвавий інтерес та обмін думками та почуттями з іншими учасницями: кожній дівчині необхідно було описати з якими жіночими та загально людськими якостями асоціюється обрана квітка чи дерево, які викликає емоції та роздуми. А далі психолог коментувала, давала поради від автора метафоричної колоди.
Переваги використання метафоричних карт:
дозволяють обійти раціональні захисні механізми та глибинно дослідити особистість,
створюють безпечний простір для самовираження та рефлексії,
розвивають образне мислення та креативність,
допомагають знайти нові ракурси для самопізнання та актуалізації жіночої сили.
Друга частина проходила у форматі воркшоп (воркшоп – захід, спрямований на навчання та напрацювання нових навичок). Студентки отримали корисні рекомендації щодо пошуку роботи та працевлаштування, вчилися за усіма правилами складати якісне резюме, дізналися, як має виглядати фотографія в резюме. Усі учасниці дійшли висновку, що “Дівочі посиденьки” – це чудовий спосіб отримати нові знання та навички, дослідити та розкрити свій особистий потенціал.
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи коледжу
БУДЬ В КУРСІ: МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МОЛОДІ ВАСИЛЬКОВА ТА В УКРАЇНІ.
З метою розширення можливостей молоді та розвитку неформальної освіти у Васильківській міській територіальній громаді представниками “МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ З МІГРАЦІЇ” Марією ВЛАСЕНКО – керівницею мобільної команди психічного здоров’я та психосоціальної підтримки у Київській області, психологинею, психотерапевткою, МОМ, Марією ШЕСТАКОВОЮ – психологинею мобільної команди психічного здоров’я та психосоціальної підтримки у Київській області, МОМ та Ганною ЄГОРОВОЮ – соціальною працівницею мобільної команди психічного здоров’я та психосоціальної підтримки у Київській області, МОМ із залученням студентів 511, 521, 531, 721 ТА 731 АКАДЕМІЧНИХ ГРУП під керівництвом Ірини ШАПОВАЛ та Інни КОМАРНИЦЬКОЇ нашого коледжу проведено два начальних тренінги, які стосувались тем: “Управління часом: ефективний тайм – менеджмент” та “Управління стресом”.
Мета тренінгу: підвищення емоційної компетентності учасників та формування стресостійкості.
В програмі тренінгу були розглянуті:
- Стрес-менеджмент як профілактика професійного вигорання виявлення симптомів стресу.
- Визначення власного рівня чутливості до стресу.
- Знайомство з ефективними інструментами подолання стресу та особливостями їх застосування.
- Опанування способами зняття втоми, заспокоєння та релаксації.
- Розвиток навичок профілактики стресу.
Захід був чудовий та ефективний. Проходження даного тренінгу допомогло нашим студентам:
- зрозуміти природу стресу та його прояви;
- усвідомити, якою є нормальна психоемоційна та поведінкова реакція на стрес;
- дізнатися про механізм виникнення стресу та види стресів;
- розвинути навички управління власним емоційним станом;
- розвинути навички саморегуляції;
- набути вміння приймати конструктивні рішення у стресових ситуаціях;
- набути вміння самостійно долати негативні наслідки тривалого шкідливого стресу.
Враховуючи ситуацію в країні, цей тренінг сьогодні особливо актуальний. На зустрічі учасники не тільки дізналися механізми впливу стресу на тіло, працездатність, психіку, робочі та особисті відносини, а й випробували на практиці сучасні ефективні техніки, які знімають емоційне напруження і визначили власні стратегії в подоланні стресу у формі психологічних експериментів і вправ.
Всі учасники відзначили, що запропоновані техніки будуть корисні в особистому та професійному житті.
За підсумками тренінгу було прийнято рішення, що подібні заходи дійсно необхідні і будуть проходити раз на місяць.
Практичний психолог Інна КОМАРНИЦЬКА
ЩОБ ДІЛИТИСЯ СВІТЛОМ, ТРЕБА МАТИ ЙОГО В СОБІ
ʻʻПРОФІЛАКТИКА ТА ПОДОЛАННЯ КОГНІТИВНИХ ФАКТОРІВ У ПРОЯВАХ СОЦІАЛЬНОЇ ТРИВОГИ СТУДЕНТІВ”
Студентська молодь, така вікова група, яка і так регулярно піддавалась стресовим чинникам (вступ, сесія, іспити, перездачі тощо), наразі, як і інші, стикнулась з такою проблемою як воєнні дії, що тягне за собою низку неприємних переживань, такі як тривожність, страх перед невизначеністю та апатію. Не дивлячись на це, вони все ще мають обов’язки, щоб здобути необхідний ступінь. У зв’язку з цим, актуальною проблемою є мінімізація негативного впливу навчального стресу завдяки вивченню стану стресостійкості студентів з огляду на специфіку організації педагогічного процесу.
Когнітивні стилі у навчальній діяльності відіграють чималу роль – це індивідуально своєрідний спосіб засвоєння інформації. Когнітивний стиль особистості визначається на основі того, як студент бере до уваги своє оточення, у чому він шукає сенс життя і як він набуває знання.
У сучасній дійсності стрес супроводжує людину протягом усього життя. Уникнути його не вдається, оскільки стресові ситуації супроводжують нас у навчанні, роботі та повсякденному житті. Для того, щоб спокійно справлятися з негативними емоціями, потрібно мати високу стійкість до стресів.
На сьогодні у зв’язку зі зміною соціально-економічних і політичних обставин в країні та у світі стресостійкість особистості набула особливої значущості. Повномасштабна війна та інформаційна війна є потужними стресовими факторами, які впливають на життя і діяльність кожної людини.
Співвідношення когнітивного стилю та стресостійкості є актуальною проблемою співвідношення мислення та особистості, світогляду та смислової структури, менталітету як певної форми свідомості суспільства. З МЕТОЮ ВИЯВИТИ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ СТРЕСОСТІЙКОСТІ У СТУДЕНТІВ З РІЗНИМИ КОГНІТИВНИМИ СТИЛЯМИ було присвячено тренінг, який проводився Ліліаною ПАВЛІЧЕНКО, студенткою-практиканткою 4 курсу бакалавріату спеціальності “Психологія” Миколаївського інституту розвитку людини “Україна”, під керівництвом Інни КОМАРНИЦЬКОЇ, практичного психолога коледжу, зі студентами 311 АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ.
Завдання, які при цьому вирішувались:
1. На основі теоретичного підходу до аналізу визначити ключові дослідження стресостійкості і когнітивних стилів.
2. Підібрати методики для психодіагностики особливостей стресостійкості у студентів з різними когнітивними стилями.
3. Проаналізувати емпіричним шляхом особливості стресостійкості студентів з різними когнітивними стилями.
4. Розробити рекомендації розвитку стресостійкості студентів з різними когнітивними стилями.
5.Вивчити техніки самоуправління, навчитись уникати та долати можливі наслідки психічної напруги та розвивати здатність підтримувати оптимальний психічний стан в умовах навчального, а пізніше і професійного середовища.
Саме цього і досягають завдяки особливим чином організованому спілкуванню в оптимально позитивних умовах взаєморозуміння в атмосфері довіри, емоційного захисту, комфортності, дотримання спільно визначених правил. Групи взаємодопомоги та СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ТРЕНІНГИ забезпечують усунення і профілактику стресових ситуацій за рахунок розвитку особистих ресурсів проблемної молоді, прийняття нею відповідальності за власне життя, повернення до звичайного життя в суспільстві через власну свідому її активну діяльність.
Певна частина проблемної молоді потребує соціально-психологічного супроводу в опануванні криз і стресів. НАЙБІЛЬШ ЕФЕКТИВНИМИ СУЧАСНИМИ ФОРМАМИ ТАКОГО СУПРОВОДУ Є НАСТАВНИЦТВО І ЛАЙФ-КОУЧІНГ. У разі наставництва проблемна молодь має можливість краще розуміти свої кризові та стресові стани й засоби їх опанування, осмислити свої стосунки зі значущими близькими людьми й зовнішнім оточенням, усвідомлювати власні почуття до них та свої реакції, краще адаптуватись до життя в сучасному соціумі.
Тренінг передбачає декілька занять, також зі СТУДЕНТАМИ 511 АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ. Тож робота триває. Сподіваємось, що позитивні наслідки тренінгу можна буде побачити під час наступної сесії.
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи.
ВИХОВНА ГОДИНА У ФОРМІ ТРЕНІНГУ ДЛЯ СТУДЕНТІВ КОЛЕДЖУ “ВАКЦИНАЦІЯ ВІД МАНІПУЛЯЦІЇ”
З метою ознайомлення СТУДЕНТІВ 311 ТА 511 АКАДЕМІЧНИХ ГРУП коледжу з поняттям “маніпуляція”, навчання підлітків віком 14-16 років розпізнавати маніпулятивні техніки в особистісному спілкуванні, наголошення на важливості знання та розуміння маніпулятивного впливу та пропрацювання основних технік контрманіпуляції 19 СІЧНЯ 2023 РОКУ групою психологів коледжу та Васильківського молодіжного центру “Твій простір” Інною КОМАРНИЦЬКОЮ, Ліліаною ПАВЛІЧЕНКО та Марією ТАРАСОВОЮ під загальним керівництвом Відділу соціально-психологічної та гуманітарної роботи коледжу проведено тренінгове заняття зі студентами.
Завдання, які вирішувались при цьому стосувались:
Поясненню, що таке маніпуляція та чому вона є небезпечною.
Наведення прикладів розпізнавання маніпулятивних технік та ефективних способів реагування на маніпуляції.
Пояснень, які наслідки можуть мати маніпуляції для психічного здоров’я та міжособистісних стосунків.
Пояснень, як реагувати на маніпуляції та захищатися від них.
Проведення вправ, які допоможуть учасникам тренінгу підвищити свою самооцінку та самоповагу.
Після проведення тренінгу, здобувачам освіти було надано можливість обговорити та задати питання щодо змісту тренінгу. Також, корисним стало надання підтримки учасникам, які вже мали досвід з маніпуляціями у минулому.
Крім того, підказано студентам, де вони можуть знайти корисні ресурси (наприклад, веб-сайти, книги) та поінформовано про можливість продовження навчання та підвищення рівня своєї компетентності в цій сфері (курси, тренінги, освітні платформи).
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи коледжу
ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ “ОСОБИСТІСНІ КОРДОНИ”
20.12.2023 РОКУ на базі Молодіжного центру Васильківської міської ради “ТВІЙ ПРОСТІР” у рамках спільного Меморандуму відбувся психологічний тренінг “Особистісні кордони” для студентів спеціальності 231 – “СОЦІАЛЬНА РОБОТА” коледжу.
Ініціаторами проведення тренінгу стали соціально-психологічної та гуманітарної роботи коледжу та Молодіжний центр м. Васильків.
Проведено психологічний тренінг психологом, фахівцем центру Марією ТАРАСОВОЮ та практичним психологом коледжу Інною КОМАРНИЦЬКОЮ.
У процесі творчої співпраці та практичної взаємодії учасників тренінгу з’ясовано сутнісні специфічні особливості особистісних кордонів. Під час виконання практичних вправ опрацьовано навички протистояння маніпулятивним впливам. Досліджено особистісні кордони та здійснено візуалізацію стосунків із зовнішнім світом, де кожен учасник – у центрі впливів та відносин. Паралельно визначено стратегію окреслених кордонів учасників тренінгу, аргументовано отримані результати.
Значущою у контексті захисту особистого простору, особливо у відносинах з батьками, була практична робота, спрямована на відпрацювання умінь відмовляти, що зазвичай дозволяє привести в норму почуття, визначає самооцінку, сприяє особистісному росту. Відповідно, під час практичної взаємодії студенти визначалися з власними кордонами, переконувалися у важливості їх формування задля удосконалення вмінь самоуправління.
НАШІ СТУДЕНТИ КОНСТАТУВАЛИ, що проведений психологічний тренінг є корисним, оскільки здобута інформація сприятиме визначенню стилю їхньої поведінки. Нарешті, поважаючи власні кордони, ми автоматично дбаємо про шанобливе ставлення до кордонів навколишніх.
ТАК, МИ ОСОБИСТОСТІ – неповторні в своїх індивідуальностях! То ж про це маємо заявляти, прагнучи самовдосконалення.
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи.
ШЛЯХ ОСВІТИ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ Є НЕ ТІЛЬКИ АУДИТОРНИМ!
01 ГРУДНЯ 2023 РОКУ в рамках реалізації проекту “Вона може – розширення прав і можливостей жінок в українських громадах”, який впроваджується у Васильківській міській територіальній громаді за підтримки громадської організації “Діалог для розуміння” (Берлін, Німеччина) здобувачі освіти 721, 731, 741 академічних груп спеціальності “Менеджмент” та 511, 531 академічних груп спеціальності “Соціальна робота” разом з представниками Молодіжного центру “Твій простір” та кураторами академічних груп Іриною ШАПОВАЛ, Інною КОМАРНИЦЬКОЮ та Мариною ШИЛКО прийняли участь в тренінгу “Рольові моделі жінок”. Захід проводився за участю практичних психологів та волонтерів молодіжного центру Марії ТАРАСОВОЇ та Оксани БУЦКІВСЬКОЇ. Однією з мети заходу було ознайомлення студентів із основними положеннями теорії спілкування та формування навичок ефективної взаємодії один із одним.
Завдання тренінгового заняття полягало в розвитку позитивної самооцінки, а також досягнення наступних цілей: створити комфортні умови роботи присутніх, визначити принципи групової взаємодії, визначити, що таке спілкування, його види, від чого воно залежить і що потрібно робити для того, щоб спілкування було успішним, результативним і приємним.
Дуже цікавими для учасників виявились методики та вправи, які стосувались заспокоєння та кращого розуміння себе.
Під час тренінгу студенти дізналися цікаві факти з психологічного життя людини, отримали безліч позитивних емоцій від відвертого колективного спілкування, обговорили важливі питання навчання у закладі.
Методист відділу СПГР Ірина ШАПОВАЛ
ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ, СТУДЕНТСЬКА СПІЛЬНОТО, ПРАЦІВНИКИ ТА ВЕТЕРАНИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ!
ШАНОВНА ВАСИЛЬКІВСЬКА ГРОМАДО!
Щороку, в останню суботу листопада, у наших вікнах палахкотить свіча, яка стала символом вшанування жертв голодоморів — загиблих, живих і ненароджених.
ЦЬОГОРІЧ МИНАЄ 90 РОКІВ ІЗ ЧАСУ ОДНІЄЇ З НАЙБІЛЬШИХ ТРАГЕДІЙ В ІСТОРІЇ НАШОГО НАРОДУ — ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ. Залишається щораз менше живих свідків звірств радянської тоталітарної влади, що вимела кожну зернину, відібрала навіть найменший окраєць хліба від людей, які не хотіли служити тиранові. Ще досі науковці виявляють жахливі факти нищення України голодом. Від них холоне кров…
Ще недавно нам здавалося, що в сучасному цивілізованому світі такі звірства не можуть повторитися. Та, переживаючи дев’ятий рік війни і другий рік повномасштабного вторгнення, ставши свідками тортур, розстрілів, жорстоких злочинів російських окупантів у різних частинах нашої держави, мусимо розуміти, що той самий ворог застосовує ті самі методи, що й колись.
Сьогодні світ спостерігає за трагедією нашого народу і далеко не завжди готовий до радикальних кроків, щоб зупинити кровожерливих убивць. Тому кожен із нас має стати амбасадором і розповідати правду про цю війну, кричати на весь світ про те, яка біда коїться в центрі Європи.
Кілька тижнів інтернетом ширять статтю The Independent про те, що путін, як колись сталін, хотів приректи наш народ на голодну смерть. Міжнародна юридична компанія з прав людини Global Rights Compliance (GRC) у своєму звіті засвідчила, що росіяни 24 лютого 2022 року навмисно взяли на приціл багаті на зерно райони й інфраструктуру для виробництва продовольства. Ворог щоденно експортував 12 000 тонн зерна з усіх окупованих територій. Голод знову мав стати ще одним інструментом війни проти українців.
Мусимо пам’ятати, яких великих втрат зазнав і досі зазнає наш народ. Як цинічно працює пропаганда і якою нещадною є гібридна війна, що її росія веде проти кожного з нас. Надважливо робити правильні висновки, щоб не допустити повторення трагедій.
У ЦІ ДНІ ЗГАДАЙМО МІЛЬЙОНИ НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ, ЯКИХ ЗНИЩИЛА СТРАШНА ТОТАЛІТАРНА МАШИНА. ВІЧНА ЇМ ПАМ’ЯТЬ І ШАНА!
Начальник ВСП “Васильківський фаховий коледж Національного авіаційного університету”
Олександр ПОСТНІКОВ
“КАВА З ЦІКАВИМИ ЛЮДЬМИ”. СТУДЕНТСЬКА РАДА КОЛЕДЖУ ВПЕВНЕНО РОЗПОЧАЛА СВІЙ ШЛЯХ В РУСЛІ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ ГРОМАДИ.
01 ЛИСТОПАДА 2023 РОКУ за участі міського голови Наталії БАЛАСИНОВИЧ та секретаря міської ради Богдана ШЕВЧУКА Васильківський молодіжний центр “ТВІЙ ПРОСТІР”, відзначив свою першу річницю!
З нагоди свята хлопці та дівчата Васильківського молодіжного центру започаткували новий неформальний захід “Кава з цікавими людьми”. Молодь презентувала яскравий звіт про свою роботу за час зовсім не простого року війни за Незалежність: у “Просторі” відбулося 412 заходів, які згуртували 1023 юних Васильківців.
Приємним стало активне залучення до цих заходів і представників Студентської ради нашого коледжу на чолі з її головою Дарією ФІЛОНЕНКО.
Під час чаювання, студенти коледжу та співробітники центру поділилися своїми планами, а щира неформальна атмосфера спілкування з молоддю міського голови дозволили на рівних оговорювати найскладніші теми молоді, можливості реалізації себе як особистості, громадське життя молоді Васильківщини під час воєнного стану.
Безумовно, депутати Васильківської міської ради, працівники виконавчої гілки місцевого самоврядування, Васильківський міський голова й надалі підтримуватимуть всі чудові програми Васильківського молодіжного центру “Твій Простір” та нашого коледжу. Молодь громади, коледжу сподівається на плідну співпрацю з представниками місцевої влади та упровадження в життя нових цікавих ідей для перетворення нашої громади на найкраще місце в Україні для молоді.
Молодь Васильківщини – це не лише майбутнє, а і наше сьогодення.
Підтримуємо молодь Васильківщини всією громадою разом!
Студентська рада коледжу.
СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ ОГОЛОСИЛО НОВУ ДАТУ РАДІОДИКТАНТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ
РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ 2023 ВІДБУДЕТЬСЯ 27 ЖОВТНЯ — У ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ, який, згідно з указом президента, відтепер відзначатимуть саме цього дня. Досі цей день відзначали 9 листопада.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців та знавців української мови по всьому світу.
транслює диктант на всіх платформах: телебаченні, радіо та диджиталі.
Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі закладів освіти, але щороку радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій.
РАДІОДИКТАНТ — це проект, головна мета якого не стільки перевірка грамотності, скільки єднання довкола української мови. Під час війни це особливо актуально. Знаково, що за годину прямого ефіру будуть включення з різних точок України, де люди в безпечних місцях писатимуть радіодиктант разом з усім світом. Навіть на фронті, якщо в той момент буде така змога, наші воїни писатимуть!
Українці й усі, хто знає або вчить, розуміє, любить українську мову, разом писатимуть текст під диктування — це буде неймовірно потужна енергетика єднання!
ДЕ СЛУХАТИ РАДІОДИКТАНТ:
на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;
наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу Суспільне Культура;
YouTube-каналі Українського Радіо;
Facebook-сторінках Суспільного.
У нашому коледжі також сплановано організувати та вже традиційно взяти участь у зазначеному заході під керівництвом викладачів-філологів.
Завідувач 1 відділення коледжу
Ірина ВОЛОХОВИЧ
ПІЗНАЄМО ІСТОРІЮ РІДНОГО КРАЮ: ЕКСКУРСІЯ СТУДЕНТІВ КОЛЕДЖУ У ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ.
Історія – це пам’ять людського суспільства, його свідомість і совість, засіб самоочищення та самовдосконалення, виховання прийдешніх поколінь.
Для розширення знань та пізнання історії рідного краю, виховання почуття гордості та гідності за свою країну існує багато джерел інформації.
Одним із найцікавіших засобів знайомства з минулим є відвідування краєзнавчого музею. Тож, 06 ЖОВТНЯ СТУДЕНТИ 611 ГРУПИ I КУРСУ Васильківського фахового коледжу НАУ, разом з куратором Тетяною МАКОШИНОЮ, пізнавали історичні шляхи міста, в якому вони навчаються та живуть, у краєзнавчому музеї міста ВАСИЛЬКІВ.
Приємні враження тут починаються ще з рецепції, де нас привітно зустрічає керівник музею Раїса ЛІПЧАНСЬКА. Саме з нею ми поринаємо у таємничий світ предків та чарівну подорож в історичними подіями, що відбувалися в сиву давнину і дотепер.
Фонди музею налічують 1200 експонатів. Представлені стародавні знаряддя праці, зброя, прикраси та інший археологічний матеріал кам’яного віку, Трипільської культури, скіфських часів та Давньої Русі, зібраний зокрема при розкопках поблизу Василівського дитинця в ході археологічної експедиції 1985 року.
В етнографічній експозиції представлені знаряддя праці, посуд та одяг, якими користувалися васильківці в минулому.
Також є відділи колективізації 1920-1930-х років, культурного розвитку Васильківщини, Другої Світової війни, російсько-української війни, декоративно-ужиткового мистецтва.
Екскурсія мала патріотично-виховний характер, була наповнена відчуттям любові до рідного краю. Студенти після відвідання виставки отримали яскраві враження. Вони були приємно здивовані та збагачені духовно, відвідавши музей міста Васильків.
Приходьте у краєзнавчий музей, і дізнаєтеся багато цікавого про нашу ВАСИЛЬКІЩИНУ!
Голова Циклової комісії “Інженерія програмного забезпечення”
Ліана РОМАНОВСЬКА
VIVAT, ВИПУСКНИКИ- 2023 РОКУ!
Спільними зусиллями у ВСП “ВАСИЛЬКІВСЬКОМУ ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ” підійшли до бажаного для усіх фінішу – повноцінного завершення навчання випускниками та отримання дипломів – перепустки у новий, суттєво відмінний статус – статус фахівця.
Аби привітати випускників із завершенням навчання та здобуттям першого професійного фаху на урочистості завітали Васильківський міський голова Наталія БАЛАСИНОВИЧ, Васильківський благочинний отець Володимир ІЛЬНИЦЬКИЙ, ветерани навчального закладу, викладацький склад, близькі та рідні “винних” в урочистостях.
Із таким вагомим життєвим кроком привітали молодих спеціалістів начальник коледжу ОЛЕКСАНДР ПОСТНІКОВ та Васильківський міський голова Наталія БАЛАСИНОВИЧ.
“Сьогодні ви завершуєте один із найважливіших рубежів свого життя. Ставте перед собою сміливі цілі, не бійтесь труднощів, адже саме вони каталізатор успіху, повірте у свої сили так, як ваші наставники вірили протягом 4 років вашого навчання у ваш невичерпний ресурс!” – з такими вітальними словами до випускників звернувся начальник коледжу Олександр ПОСТНІКОВ.
В подальшому Олександр Олексійович та Наталія Олександрівна нагородили грамотами та грошовими преміями від Васильківської міської ради та коледжу за відмінні показники в навчанні, активну участь у громадському та спортивному житті навчального закладу та з нагоди випуску молодих фахівців 2023 року 16 студентів-відмінників навчання. Нагороджено грамотами та грошовими преміями також було і викладацький склад за сумлінну, багаторічну працю, вагомий внесок у виховання молоді.
Серед гордості коледжу: Владислав МІЩЕНКО, Роман КАРПОВИЧ, Владислава ТЕРЕЩЕНКО, Анастасія ПОЛТАВЕЦЬ, Єгор РЕБЕНОК та багато інших.
Сміливі, креативні, впевнені у своїх силах молоді фахівці вступають у доросле життя вже професіоналами, загартованими до випробувань, насичені знаннями та практичним досвідом, який здобули у стінах своєї Альма матер.
Кожен, хто отримав сьогодні диплом, взяв частину духу і традицій коледжу та васильківських авіаторів і впевнено їх нестиме своїми життєвими дорогами.
ШАНОВНІ ВИПУСКНИКИ!
Ми бажаємо вам міцного здоров’я і великої творчої наснаги! Змінюватися у світі, що швидко змінюється сам, але залишатися вірними собі і своїм принципам! Невпинно йти вперед, долати всі перешкоди, вірити в себе і ніколи не здаватися! Адже удача завжди супроводжує тих, хто наполегливо долає всі труднощі та не втрачає віри у себе.
Бажаємо вам вдало розпочати свій професійний шлях та успішно рухатися кар’єрними сходинками, не зупинятися на досягнутому, розширювати горизонти наукової та професійної діяльності, стати надійною опорою нашої держави та гордо нести по життю звання випускника ВАСИЛЬКІВСЬКОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ НАУ.
І пам’ятайте, КОЛЕДЖ – це ваша родина! Ми зичимо вам щасливої життєвої дороги та сподіваємось, що наш КОЛЕДЖ назавжди залишиться у вашому серці! КОЛЕДЖ– це назавжди!!!
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи.
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
В ВСП “Васильківський фаховий коледж Національного авіаційного університету”
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. ВИШИВАНКА – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане для сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
Щороку, наша коледжева громада бере участь у різних заходах до Дня вишиванки. Цього року теж ми зберігаємо цю красиву традицію та маємо можливість відзначити це дійсно народне свято в очному форматі.
Сьогодні ми віддаємо шану вишиванці як “генетичному коду нації”, та презентуємо свою приналежність до Українського народу, його багатовікової історії, його сьогодення та майбутнього, піднімаємо дух віри у сильну, успішну, процвітаючу Україну.
ДЛЯ КОЖНОГО ВИКЛАДАЧА, СТУДЕНТА, СПІВРОБІТНИКА – ЦЕ УКРАЇНА, ЦЕ РІДНЕ МІСТО ЧИ СЕЛО, ЦЕ БАТЬКІВСЬКА ХАТА, ЦЕ РОДИНА, ЦЕ РІДНА ЗЕМЛЯ…
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи.
ПРИВІТАННЯ НАЧАЛЬНИКА ВСП “ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ НАУ” ІЗ ДНЕМ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ ТА ДНЕМ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ!
ДОРОГІ КОЛЕГИ, СТУДЕНТИ, НАШІ ВЕТЕРАНИ!
ШАНОВНІ ВАСИЛЬКІВЦІ ТА ГРОМАДЯНИ РІДНОЇ ДЕРЖАВИ, ДРУЗІ!
Сьогодні, 8 травня, ми та увесь цивілізований світ відзначає День пам’яті та примирення, вшановує пам’ять тих, хто поліг у бою, захищаючи рідну землю під час Другої світової війни! Завтра, 9 травня, ми вшановуємо усіх загиблих у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!
Особливо важливим День пам’яті та примирення є сьогодні, коли росіяни вже щодня атакують українські міста.
Історично саме сьогодні роковини перемоги над нацизмом, роковини капітуляції гітлерівської Німеччини.
Не вистачить слів, щоб вимовити увесь той смуток, що відчувають люди цими днями, адже український народ віддав за цю перемогу стільки життів своїх відданих синів та дочок! Внесок наших з вами дідів-прадідів – неоціненний.
Від імені усієї родини Васильківського фахового коледжу Національного авіаційного університету я висловлюю слова вдячності та поваги нашим ветеранам та їх родинам: вдячності за їх подвиги, за їх втрачену молодість та здоров’я, за можливість сьогодні жити у вільній від нацизму Україні.
На жаль, сьогодні ми є свідками продовження неспокою та військових дій у нашій державі, є свідками спадкоємності славних і героїчних традицій воїнів та необхідності знову захищати свої землі ціною тисяч молодих життів.
Тому у цей день ми вітаємо всіх тих, хто не шкодуючи себе боронить нашу країну від російської навали та зберігає наші кордони. Ми бажаємо Вам, наші захисники та захисниці, бути мужніми та сміливими та дякуємо Вам за можливість навчатись і навчати.
ШАНОВНІ ДРУЗІ!
В цей день, зичу всім нам перемоги над рашистським ворогом та мирного блакитного неба над головами усіх українців!
З повагою
Начальник ВСП “Васильківський фаховий коледж НАУ”
ОЛЕКСАНДР ПОСТНІКОВ
ВІДБУЛИСЬ ЗАХОДИ “ЧОРНА СПАДЩИНА”, ЩО ПРИУРОЧЕНІ РІЧНИЦІ ТРАГЕДІЇ НА ЧАЕС.
26 КВІТНЯ 2023 РОКУ в державі відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.
З нагоди ВІДЗНАЧЕННЯ 37-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ КАТАСТРОФИ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС в студентських академічних групах коледжу, в колективах циклових комісій відбулись заходи “ЧОРНА СПАДЩИНА”.
Заходи проведені з метою згадати про трагедію — вибух на Чорнобильській АЕС, поглибити знання молодого покоління про цю подію, вшанувати пам’ять ліквідаторів, виховати почуття поваги та пам’яті до трагічних історій нашої країни.
“В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорнобиль і досі є незагоєною раною.”, — пишуть на офіційній сторінці бібліотеки.
Були презентовані матеріали про Чорнобильську трагедію, відбувся перегляд фільму “Чорнобильська катастрофа: погляд здалеку і зблизька” та “Чорнобиль. Точка часу” (2016). Крім того, відділом соціально-психологічної та гуманітарної роботи коледжу організовано створення відеотеки з фільмами стосовно цієї трагедії з метою їх подальшої презентації під час годин виховної та корпоративної культури кураторами груп.
Також присутні на заходах вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто віддав свої життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи.
СТРАШНА СТАТИСТИКА ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ:
8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення;
90 784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року;
11 тон ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС;
400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флори продовжують існувати в “зоні відчуження”, де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.
понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали;
2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами;
200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.
26 квітня є днем пам’яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.
“Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони, які лунатимуть за тими, кого вже немає…”, — додають представники студентської ради коледжу.
Дякуємо всім ліквідаторам за громадянський подвиг та самопожертву заради Батьківщини і прийдешніх поколінь!
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи коледжу.
На адресу ВСП “ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ” надійшли подяки від КЕРІВНИЦТВА ГОЛОВНОГО ВІЙСЬКОВОГО КЛІНІЧНОГО ГОСПІТАЛЮ (ГВКГ). В них, зокрема, висловлюється подяка нашому колективу, студентській раді коледжу за патріотизм, високу громадську позицію, активну участь у благодійній допомозі військовому госпіталю в інтересах лікування поранених військовослужбовців Збройних Сил України під час російсько-української війни. Окремі слова подяки висловлені і ГОЛОВІ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ДИСЦИПЛІН МАРІЇ БИЧКОВІЙ та МЕДИЧНІЙ СЕСТРІ КОЛЕДЖУ ОКСАНІ НАДОБЕНКО. Саме завдяки їх організаторським якостям в першу чергу, патріотичному запалу і налаштуванню на перемогу були сплановані та відбулись зазначені благодійні акції. І вони не є останніми. Колектив коледжу планує їх і подалі.
Надзвичайно приємно отримувати слова вдячності від військових, адже таким чином ми ще раз переконуємося, що робимо спільну справу заради перемоги й процвітання рідної України.
Нагадаємо, що значна кількість викладачів та студентів нашого коледжу із перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави бере активну участь у різноманітних видах волонтерської діяльності: в медичних установах, гуманітарних складах, наданні допомоги окремим військовим частинам Збройних Сил України.
Волонтерство лікує від паніки, відволікає від тривожних думок. Волонтерство згуртовує людей на добрі справи. Волонтерство наближає перемогу.
РАЗОМ – НЕОДМІННО ПЕРЕМОЖЕМО!
Студентська рада коледжу.
Твое майбутнє починається тут
Відокремлений структурний підрозділ “Васильківський фаховий коледж НАУ” – це сучасний і престижний навчальний заклад, який навчає студентів як з технічних спеціальностей, так і з гуманітарних. У коледжі НАУ є 7 різних спеціальностей. Працюють у нашому навчальному закладі тільки кваліфіковані педагоги, з величезним досвідом. Вступити до нашого коледжу можливо після дев’ятого класу або одинадцятого класу.
Відокремлений структурний підрозділ “Васильківський фаховий коледж НАУ” | ВСП ВФК НАУ – Офіційний сайт © 2023. Всі права захищено.