
нОВИНИ
новини соціально-психологічної роботи





ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
В ВСП “Васильківський фаховий коледж Національного авіаційного університету”
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. ВИШИВАНКА – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане для сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
Щороку, наша коледжева громада бере участь у різних заходах до Дня вишиванки. Цього року теж ми зберігаємо цю красиву традицію та маємо можливість відзначити це дійсно народне свято в очному форматі.
Сьогодні ми віддаємо шану вишиванці як “генетичному коду нації”, та презентуємо свою приналежність до Українського народу, його багатовікової історії, його сьогодення та майбутнього, піднімаємо дух віри у сильну, успішну, процвітаючу Україну.
ДЛЯ КОЖНОГО ВИКЛАДАЧА, СТУДЕНТА, СПІВРОБІТНИКА – ЦЕ УКРАЇНА, ЦЕ РІДНЕ МІСТО ЧИ СЕЛО, ЦЕ БАТЬКІВСЬКА ХАТА, ЦЕ РОДИНА, ЦЕ РІДНА ЗЕМЛЯ…
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи.

ПРИВІТАННЯ НАЧАЛЬНИКА ВСП “ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ НАУ” ІЗ ДНЕМ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ ТА ДНЕМ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ!
ДОРОГІ КОЛЕГИ, СТУДЕНТИ, НАШІ ВЕТЕРАНИ!
ШАНОВНІ ВАСИЛЬКІВЦІ ТА ГРОМАДЯНИ РІДНОЇ ДЕРЖАВИ, ДРУЗІ!
Сьогодні, 8 травня, ми та увесь цивілізований світ відзначає День пам’яті та примирення, вшановує пам’ять тих, хто поліг у бою, захищаючи рідну землю під час Другої світової війни! Завтра, 9 травня, ми вшановуємо усіх загиблих у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!
Особливо важливим День пам’яті та примирення є сьогодні, коли росіяни вже щодня атакують українські міста.
Історично саме сьогодні роковини перемоги над нацизмом, роковини капітуляції гітлерівської Німеччини.
Не вистачить слів, щоб вимовити увесь той смуток, що відчувають люди цими днями, адже український народ віддав за цю перемогу стільки життів своїх відданих синів та дочок! Внесок наших з вами дідів-прадідів – неоціненний.
Від імені усієї родини Васильківського фахового коледжу Національного авіаційного університету я висловлюю слова вдячності та поваги нашим ветеранам та їх родинам: вдячності за їх подвиги, за їх втрачену молодість та здоров’я, за можливість сьогодні жити у вільній від нацизму Україні.
На жаль, сьогодні ми є свідками продовження неспокою та військових дій у нашій державі, є свідками спадкоємності славних і героїчних традицій воїнів та необхідності знову захищати свої землі ціною тисяч молодих життів.
Тому у цей день ми вітаємо всіх тих, хто не шкодуючи себе боронить нашу країну від російської навали та зберігає наші кордони. Ми бажаємо Вам, наші захисники та захисниці, бути мужніми та сміливими та дякуємо Вам за можливість навчатись і навчати.
ШАНОВНІ ДРУЗІ!
В цей день, зичу всім нам перемоги над рашистським ворогом та мирного блакитного неба над головами усіх українців!
З повагою
Начальник ВСП “Васильківський фаховий коледж НАУ”
ОЛЕКСАНДР ПОСТНІКОВ





ВІДБУЛИСЬ ЗАХОДИ “ЧОРНА СПАДЩИНА”, ЩО ПРИУРОЧЕНІ РІЧНИЦІ ТРАГЕДІЇ НА ЧАЕС.
26 КВІТНЯ 2023 РОКУ в державі відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.
З нагоди ВІДЗНАЧЕННЯ 37-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ КАТАСТРОФИ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС в студентських академічних групах коледжу, в колективах циклових комісій відбулись заходи “ЧОРНА СПАДЩИНА”.
Заходи проведені з метою згадати про трагедію — вибух на Чорнобильській АЕС, поглибити знання молодого покоління про цю подію, вшанувати пам’ять ліквідаторів, виховати почуття поваги та пам’яті до трагічних історій нашої країни.
“В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорнобиль і досі є незагоєною раною.”, — пишуть на офіційній сторінці бібліотеки.
Були презентовані матеріали про Чорнобильську трагедію, відбувся перегляд фільму “Чорнобильська катастрофа: погляд здалеку і зблизька” та “Чорнобиль. Точка часу” (2016). Крім того, відділом соціально-психологічної та гуманітарної роботи коледжу організовано створення відеотеки з фільмами стосовно цієї трагедії з метою їх подальшої презентації під час годин виховної та корпоративної культури кураторами груп.
Також присутні на заходах вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто віддав свої життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи.
СТРАШНА СТАТИСТИКА ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ:
8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення;
90 784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року;
11 тон ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС;
400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флори продовжують існувати в “зоні відчуження”, де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.
понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали;
2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами;
200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.
26 квітня є днем пам’яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.
“Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони, які лунатимуть за тими, кого вже немає…”, — додають представники студентської ради коледжу.
Дякуємо всім ліквідаторам за громадянський подвиг та самопожертву заради Батьківщини і прийдешніх поколінь!
Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи коледжу.




На адресу ВСП “ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ” надійшли подяки від КЕРІВНИЦТВА ГОЛОВНОГО ВІЙСЬКОВОГО КЛІНІЧНОГО ГОСПІТАЛЮ (ГВКГ). В них, зокрема, висловлюється подяка нашому колективу, студентській раді коледжу за патріотизм, високу громадську позицію, активну участь у благодійній допомозі військовому госпіталю в інтересах лікування поранених військовослужбовців Збройних Сил України під час російсько-української війни. Окремі слова подяки висловлені і ГОЛОВІ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ДИСЦИПЛІН МАРІЇ БИЧКОВІЙ та МЕДИЧНІЙ СЕСТРІ КОЛЕДЖУ ОКСАНІ НАДОБЕНКО. Саме завдяки їх організаторським якостям в першу чергу, патріотичному запалу і налаштуванню на перемогу були сплановані та відбулись зазначені благодійні акції. І вони не є останніми. Колектив коледжу планує їх і подалі.
Надзвичайно приємно отримувати слова вдячності від військових, адже таким чином ми ще раз переконуємося, що робимо спільну справу заради перемоги й процвітання рідної України.
Нагадаємо, що значна кількість викладачів та студентів нашого коледжу із перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави бере активну участь у різноманітних видах волонтерської діяльності: в медичних установах, гуманітарних складах, наданні допомоги окремим військовим частинам Збройних Сил України.
Волонтерство лікує від паніки, відволікає від тривожних думок. Волонтерство згуртовує людей на добрі справи. Волонтерство наближає перемогу.
РАЗОМ – НЕОДМІННО ПЕРЕМОЖЕМО!
Студентська рада коледжу.
Твое майбутнє починається тут
Відокремлений структурний підрозділ “Васильківський фаховий коледж НАУ” – це сучасний і престижний навчальний заклад, який навчає студентів як з технічних спеціальностей, так і з гуманітарних. У коледжі НАУ є 7 різних спеціальностей. Працюють у нашому навчальному закладі тільки кваліфіковані педагоги, з величезним досвідом. Вступити до нашого коледжу можливо після дев’ятого класу або одинадцятого класу.
Відокремлений структурний підрозділ “Васильківський фаховий коледж НАУ” | ВСП ВФК НАУ – Офіційний сайт © 2023. Всі права захищено.