Життя студентства

Васильківський фаховий коледж Національного авіаційного університету

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ.

                                                       Шановні  друзі!

           Щорічно, 18 травня в нашій державі відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Саме 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам’ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.

            Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар, повідомили в Українському інституті національної пам’яті.

            Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар. 25 червня 1946 року Крим був позбавлений статусу автономії та перетворений на звичайну область РРФСР. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом кримських татар і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

        Починаючи з 1994 року, в Україні 18 травня є Днем скорботи і пам’яті жертв депортації кримських татар, а з 2016 року – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, згідно з постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року Про визнання геноциду кримськотатарського народу.

       З 18 травня 1944 року приблизно 200 тис. кримських татар депортували з рідного півострова, а за кілька днів увесь народ був позбавлений батьківщини.

   Протягом 12 років кримські татари мали статус спецпереселенців. За офіційними даними, майже половина кримських татар загинула від голоду та хвороб у дорозі чи на засланні.

          З 2015 РОКУ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА ВИЗНАЄ ДЕПОРТАЦІЮ 1944 РОКУ ГЕНОЦИДОМ КРИМСЬКИХ ТАТАР.

      З нагоди  вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу у  ВСП “Васильківський фаховий коледж Національного авіаційного університету” кураторами академічних груп організовано та проведені інформаційні заходи зі студентською молоддю, а саме: відкриті години з демонстрацією презентацій та відеофільмів.

          

     Для ознайомлення з трагічними сторінками історії пропонуємо переглянути фільми “Хайтарма” https://www.youtube.com/watch?v=S3xE_nq7iAw “Чужа молитва” https://www.youtube.com/watch?v=r1j2fwvnDwI.

         Викладацький та студентський колективи коледжу закликає пам`ятати про минуле, аби не повторювати помилок і будувати квітучу Україну в нелегкий час російсько-української війни.

 

Студентська рада коледжу.

ЕКСКУРСІЯ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

Цікавим та переповненим враженнями заходом, що відбувся 11 ТРАВНЯ  2023 РОКУ, для здобувачів освіти за спеціальністю МЕНЕДЖМЕНТ          ВСП Васильківський фаховий коледж НАУ на чолі з головою Циклової комісії Менеджмент Аллою ГОНЧАРУК, став екскурс до Васильківського сервісного центру (ВОГ №8) Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

          Захід проведено начальником відділу обслуговування громадян                    №8 (сервісний центр) Анною ЦЕГЕЛЬНОЮ та заступником начальника відділу методологій та звітності управління з питань виплат Тетяною МАТЯШ.

          В ході зустрічі здобувачі освіти коледжу мали можливість доторкнутись до великої кількості подробиць і нюансів державної служби в цілому роботи в Головному управлінні Пенсійного фонду України, легалізованої  зайнятості та отримання заробітної плати. Фахівці ознайомили присутніх з роботою електронних сервісів, на веб-порталі Пенсійного фонду України, де  кожен може знайти та скористатися  значною кількістю послуг, які надаються онлайн.  Також здобувачі відвідали та ознайомилися з роботою  Відділу обслуговування громадян №8 (сервісний центр), Відділу опрацювання пенсійної документації №1,  Відділу методології  та звітності.

          Під час екскурсії, студенти познайомилися з колективом та умовами створеними  на робочих місцях, отримали вичерпні відповіді  на численні запитання.

          Здобувачам освіти були надані роз’яснення щодо основних напрямків діяльності Головного  управління Пенсійного фонду України в Київській області, що включає в себе:

           – опрацювання зверненнь громадян;

           – організація роботи з виплати пенсій;

           – організацію роботи Фінансово-економічного управління щодо забезпечення наповнення бюджету;

           – організацію роботи  Управління по роботі з персоналом;

         – щодо необхідності самостійного контролю правильності відображення персональних даних застрахованих осіб у Державному реєстрі загально-           обов’язкового державного соціального страхування;

 

           – щодо легалізації зайнятості та виплати заробітної плати, та необхідності офіційного працевлаштування.

          Попри умови воєнного стану  в нашій країні  та наближення довгоочікуваної перемоги, зазначений захід наглядно продемонстрував  можливість і необхідність урізноманітнювати як освітній  так і робочий процес, наповнювати їх пізнавальними враженнями.

ДЯКУЄМО ЗА СПІВПРАЦЮ !

Голова Циклової комісії МЕНЕДЖМЕНТ Алла ГОНЧАРУК

ВІДВІДУВАННЯ МУЗЕЮ ГРОШЕЙ.

Цікавим та переповненим враженнями заходом, що відбувся 28 КВІТНЯ ПОТОЧНОГО РОКУ, для здобувачів освіти 711 та 721 академічних груп став екскурс галереями Музею грошей.

Варто зазначити, що у вищезазначеному музеї вже 23 березня 2023 року відбулась також не менш важлива подія – ОНЛАЙН-ВЕБІНАР “КРЕДИТНІ ВІДНОСИНИ ВІД АНТИЧНОСТІ ДО СУЧАСНОСТІ”, учасниками якої стали студенти 731 та 741 академічних груп.

Опановуючи спеціальність “Менеджмент” не можливо уникнути вивчення дисциплін, що мають безпосередню дотичність до фінансової грамотності, бухгалтерського обліку, основ кредитування тощо. Тож у нагоді, для наших здобувачів стало відвідування музейного закладу із такою вкрай важливою назвою.

Безпосередня мета, що переслідувалась, при  онлайн знайомстві з минулим, сьогоденням і поглядами у майбутнє грошей, для організаторів, а відтак і студентів, це – покращення фінансової грамотності, вивчення історії економічної думки, основи теорії грошей, грошового обігу, фінансів і кредиту, особливостей створення грошей та оформлення їх дизайну. Захід проводив  доктор історичних наук, СТАРШИЙ ЗБЕРІГАЧ ФОНДІВ МУЗЕЮ ГРОШЕЙ – АНДРІЙ БОЙКО-ГАГАРІН.

Знайомлячись із експонатами справжньої скарбниці, здобувачі освіти мали можливість доторкнутись до великої кількості подробиць і нюансів при створенні грошових одиниць. Вражаючою є колекція вітчизняних колекційних монет, іншої нумізматичної продукції випущеної Національним банком. В цілому, від античності до сучасного стану, цікавою і повчальною для здобувачів освіти, стала експозиція грошей, як продукту монетарної політики держави різних часі і періодів.

Попри умови воєнного стану в нашій країні, та наближення довгоочікуваної перемоги, зазначений захід наглядно продемонстрував можливість і необхідність урізноманітнювати освітній процес, наповнювати його пізнавальними та колоритними враженнями.

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

 

Голова Циклової комісії МЕНЕДЖМЕНТ Алла ГОНЧАРУК 

І У СПОРТІ МИ НА ВИСОТІ!

1-ГО ТА 2-ГО КВІТНЯ 2023 РОКУ в приміщенні міського будинку культури відділ молоді та спорту Васильківської міської ради спільно з Васильківський Молодіжний центр “Твій Простір” провели аматорські змагання 🏓”КУБОК ВАСИЛЬКІВСЬКОЇ МТГ З ТЕНІСУ НАСТІЛЬНОГО 2023”, в яких взяли участь близько 30 учасників різного віку та різного рівня підготовки.

Наша команда у складі 10 студентів під керівництвом викладача фізичного виховання БОРЩЕНКО І.І. була представлена в потужному складі основу якої склали студенти 431, 321, 221, 611 академічних груп.

За результатами змагань наші студенти зайняли призові місця у вищій, першій та другій лігах.

ЦЕ СТУДЕНТИ: ХОДЕНКОВ ЄВГЕН, НІКОНЕНКО ІЛЛЯ, ДЕЛЕДИВКА ІЛЛЯ, БАБИК ОЛЕКСІЙ.

ВІТАЄМО НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ!

Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи.

РОЗШИРЮЄМО ГОРИЗОНТИ! НАШІ ЗНОВ НАЙКРАЩІ!

 

Вже традиційно у третій вівторок березня щорічно відзначається ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ. Цього року, 21 березня, студенти та викладачі циклової комісії “Соціальна робота” ВСП “Васильківський фаховий коледж НАУ” з задоволенням відвідали онлайн зустріч з пані МІНІСТЕРКОЮ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ОКСАНОЮ ЖОЛНОВИЧ “НОВІ ГОРИЗОНТИ В СОЦІАЛЬНІЙ РОБОТІ.

Зустріч була організована Міністерством соціальної політики в партнерстві з Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) в рамках заходів, присвячених Тижню соціальної роботи.

Метою відзначення цього дня є привернення уваги громадськості до допомогти вразливим верствам суспільства, сприяння соціальним змінам та формуванню соціальної єдності, заснованої на принципах соціальної справедливості та  колективної відповідальності.

Напередодні онлан-зустрічі Міністерство соціальної політики та партнери провели  конкурс есе для студентів профільних ЗВО на тему: Як соціальна робота змінює світ ?

Понад 100 заявок було отримано в рамках конкурсу.

Важливим надбанням циклової комісії “Соціальна робота” стала ПЕРЕМОГА СТУДЕНТКИ 531 ГРУПИ АЛІ БОГАЧ, яка увійшла у ТОП-20 конкурсантів та отримала можливість особисто зустрітися з Пані Міністеркою Оксаною Жолнович. Ознайомитись з есе, яке стало переможцем можна на особистій сторінці переможниці в Instagram ( https://instagram.com/p/Cp_bbD8OYUh/ )

Сьогодні такі заходи дають можливість співпрацювати представникам різних організацій з метою розширення горизонтів соціальної роботи. Адже саме спеціальність 231 “Соціальна робота” – це здорове майбутнє нації з широкими перспективами соціально-економічного та психологічного розвитку.

 

 

Голова Циклової комісії Соціальна робота

Олена ПЕРЕХРЕСТ

Твое майбутнє починається тут

Відокремлений структурний підрозділ “Васильківський фаховий коледж НАУ” – це сучасний і престижний навчальний заклад, який навчає студентів як з технічних спеціальностей, так і з гуманітарнихУ коледжі НАУ є 7 різних спеціальностей. Працюють у нашому навчальному закладі тільки кваліфіковані педагоги, з величезним досвідом. Вступити до нашого коледжу можливо після дев’ятого класу або одинадцятого класу.

 

Відокремлений структурний підрозділ “Васильківський фаховий коледж НАУ” | ВСП ВФК НАУ – Офіційний сайт © 2023. Всі права захищено.