МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

27 січня 2022 року у всьому світі відзначають МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ. Україна в цей день, разом зі всім світом молиться за невинно закатованими жертвами нацизму.

ГОЛОКОСТ – це найтяжчий злочин проти людства. Це тисячі людей, зруйнованих доль, відібраних життів.

Українці також пережили біль геноциду – ГОЛОДОМОР, який вбив мільйони наших співвітчизників.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Через Аушвіц, за оцінками науковців, пройшли 1,3 мільйона людей. Понад мільйон із них загинули. Усього жертвами Голокосту стали 6 мільйонів європейських євреїв. Півтора мільйона з них були з України…

У цей день скорботи та пам’яті васильківські авіатори приєднуються до загальної печалі і болю, ім’я якому – Голокост. Його не втамувати. Але нехай живе віра, що подібне більше ніколи не повториться!

З нагоди цієї трагічної дати студентською радою коледжу на чолі з її головою МИКОЛОЮ ОЛІЙНИКОМ для студентів 511, 521, 111, 211, 421 академічних груп було організовано показ документального фільму про Голокост, причини та наслідки. Безпосередньо перегляду передував виступ голови студентської ради, який студенти прослухали із зацікавленістю. Було жваве обговорення, багато питань. Крім того, студентами було підготовлено ряд стіннівок.

В цей день увесь персонал, студентство та ветерани нашого навчального закладу схиляють голови перед безневинно закатованими жертвами Голокосту. Усім безневинно убієнним – світла пам’ять!