ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ У ВАСИЛЬКІВСЬКОМУ ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі.

Головною причиною голодомору була цілеспрямована злочинна політика більшовицького керівництва. Адже харчів у ці роки не бракувало. Проте держава конфісковувала у селян більшу їх частину. Це прирекло мільйони людей на смерть від голоду, який неможливо назвати інакше, ніж штучний.

У фокусі інформаційної кампанії до 88-х роковин Голодомору – діти, як найвразливіша категорія жертв сталінського геноциду. А також, те, як розмовляти з сучасними дітьми та підлітками про Голодомор, щоб не травмувати, але водночас передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

Половина загиблих внаслідок Голодомору – діти та підлітки. Геноцид 1932–1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років.

По всій Україні проходять меморіальні заходи. ВСП “Васильківський фаховий коледж НАУ” теж приєднався до вшанування пам’яті тих, хто загинув через голод. Студентами коледжу були оформленні стіннівки. Викладачами історії, головою циклової комісії “Загальноосвітніх дисциплін” Бичковою М.В, Шаповал І.Г., викладачем української літератури Пастернак Н.Г, Совгирою А.Г було проведено лекцію де було розказано про ті страшні події, про кількість померлих, саме в Васильківському районі, про трагічність того часу та підготовлена книжкова виставка. Студенти долучились до акції “Запали свічку пом’яті”.

Події тих років назавжди залишаться темною плямою історії нашої держави.

Вони ніколи не зможуть канути в небуття, адже за масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Саме тому уся країна вшановує пам’ять жертв голодомору та політичних репресій, життя яких були забрані “не тому що вони були селянами, а тому що вони були УКРАЇНЦЯМИ!”.

Відділ СПГР коледжу.