ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

БИТВА ПІД КРУТАМИ - один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті. Ця Історична подія має важливе значення для українського народу та української ідентичності. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку - боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей - найкращих представників українського студентства.

КРУТИ стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. “...Народ, творячи з якоїсь події

легенду, — а Крути, без сумніву, є й будуть однією з найвеличніших легенд

нашої нації — знає, що він робить. Народна мудрість і національний геній — це найвища земна справедливість: творячи свої легенди та міфи, цебто підносячи дану історичну подію до височини надісториччя, ніколи — щодо вибору тієї події — не помиляються. Не помилилися вони й у випадку Крут”, — так у 1941 році написав видатний український поет, колишній старшина армії УНР Є.Маланюк.

На початку 2012 року на місці дерев’яного хреста на Аскольдовій могилі було встановлено справжній пам'ятник крутянцям: виготовлений із каменя “козацький хрест”, у центрі якого висічений тризуб, під яким промовиста і символічна цитата із святого Євангелія — “Найбільша любов — життя покласти за друзів”.

Можемо провести порівняння між боєм під Крутами і сьогоднішніми подіями в Україні. Як бачимо, молодь знову повстала проти агресора, щоб захистити свою державу. Згадаймо, події Майдану почалися саме зі студентів, які вийшли відстояти своє європейське майбутнє. І сьогодні на сході України

воюють з терористами теж чимало молодих людей — громадяни, які не мають

справжнього військового досвіду, виходять на поле бою проти російських вбивць, найманців, котрі звикли стріляти, вбивати і не знають що таке жалість.

Українці сьогодні також потрапляють у полон до ворогів, де над ними знущаються, а звідти, повертаються покаліченими або мертвими. Як і в трагічному бою під Крутами, сьогодні недосвідчені хлопці віддають життя за Україну. І так само, як і 99 років тому. Таких “крутянських боїв” за останній час у нас було десятки, а може й сотні, вони відбуваються щодня і щодня забирають життя українців. Будемо сподіватися, що всі ці жертви українців- патріотів будуть не даремні і обов’язково стануть основою перемоги над загарбниками.

На долю Українського народу випало чимало страждань. У минулому за незалежність І самостійність України боролися цілі покоління українських патріотів, за неї полягли Герої Небесної Сотні, за неї гинуть українські воїни та мирні громадяни в Українському Донбасі.

Напередодні цієї дати, студентська молодь коледжу не залишилась осторонь цієї трагічної, але знаменної події в державі. Фахівцями відділу соціально-психологічної та гуманітарної роботи Григор’євим В.В., Шаповал І.Г., Пастернак Н.Г. спільно з кураторами Маковійчуком В.А., 111 академічна група та Дубовик Л.С. 211 академічна група, працівниками бібліотеки коледжу підготували та провели низку заходів:

на базі бібліотеки бібліографом Матвієнко Т.С. була представлена презентація та продемонстрована студентам, також була оформлена виставка літератури яка описує ту історичну подію;

студентами 421 групи була оформлена стіннівка «Бій під Крутами»;

викладачами та кураторами було організовано показ історичного фільму «Крути 1918».

Нехай пам'ять про наших героїв, які загинули під Крутами, і про тих хто загинув, захищаючи східні кордони в наш час, буде вічною. їхній подвиг і зараз, коли над Україною нависла небезпека, повторюють сотні юнаків та дівчат. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Але це - символ нескореного духу нашої нації.

Відділ соціально-психологічної та гуманітарної роботи.